18 February, 2015

Londra'da görülesi


Bunca yıldır bu şehirde yaşayıp da görmediğim,çok meşhur olduğu halde bilmediğim yerler varmış,benim için sadece isimden ibaretmiş ki,ilk ziyarette sıkça gitsem bıkmam dediğim yerler arasına girmişler.Gelince eksik kalmayın diye yazıyorum,boynumun borcu bir blogcu olarak değil mi?


Hatchard's.1797'de kurulan,Londra'nın hatta Web sayfasında dediği üzere Büyük Britanya'nın en eski kitapçısı.Piccadily Caddesi'nde 187 numarada yeri.Bunca yıllık kitapçı olunca,nice ünlü yazar tarafından ziyaret edilmiş ki fotoğraflarını duvarlarda görmek mümkün.

Pencere önündeki yeşil koltuğa oturup,bir dolu kitabı inceleyebilirsiniz.


Fortnum and Mason.Yine Piccadily Caddesi üzerinde,181 numarada, 1707'den beri işleyen bir alış-veriş merkezi.Eski Patronum sağolsun,sayesinde haberim oldu kendisinden,yıllar oldu ancak gidebildim ki,açıkcası girdiğimde şaşakaldım,nedense daha küçük,daha çok mutfak-yemek eşyası,yemelik,içmelik şeyler satıldığını hayal ediyordum.Herşey varmış,en özelinden.Kafesi,restoranı.5 Çayı için yer ayırtabilirsiniz.


Bence en güzel yeri giriş katı ki çaylar,kahveler,pastane,tenekede bisküviler,hepsi şahane.


Merdivenler,sanat eserleri ile dolu,lütfen yürüyerek çıkın:) Tuvalet missss,sabunu harika kokuyor ki,kokusu uzun süre elimden çıkmadı;) 


Bu fincanlara aşık oldum ama alsanız kullanmaya kıyamam :) yanlış hatırlamıyorsam,tanesi£42. 

Hediyelik için bence çok zevkli bir yer.Bir de sepetler hazırlıyorlar ki,mest eder insanı.

Kalbiniz güzelliklerle dolsun,herşeye rağmen.

No comments:

Post a Comment