30 November, 2014

#hadibakalim2014te41kitap-40Sevda'min yağmurlu bir Istanbul Günü'nde bana hediye ettiği,yine ilk sayfasına güzellikler yazdığı bu kitap isminden dolayı listemdeydi bir süredir.Yine konusunu bilmiyordum,nedense adından dolayı roman gibi gelmişti,seviceğimi bildiğim.


Sıcacık hikayeler var içinde,acıtan hikayeler.Kimi yerde kalbime koca yumru oturtan hikayeler.

"Analar kokularından bulur kuzularını"," Kalbimiz Avucumuzdadır", "Nişanlının gelişi" ayrı bir dokundu bana. Sinan Saraçoğlu'nun üzerine kahve serpilmiş elma dilimlerini hiç unutmayacağım ve ilk fırsatta deneyeceğim.

-Hayatımız,"bir yumağın sürekli sarılmasıdır".Yaşadığımız her şey,ardımıza takılıp gelmekle ve doğal olarak da birikmektedir.Yol boyunca ne yaşandıysa toplamaktadır çünkü."Bugün" diye adlandırdığımız şey, "geçmiş ve geleceğimizin toplamıdır"

-Dedemden öğrendiğim,"insan olmak" kendi mutlu olduğunşeyleri yanındakilere de iletmektir.İnsan,kendinde olmasını istediği herhangi birşeyi bir başkası için de aynı şiddetle isteyebiliyorsa "insanım" diyebiliyor.Birbirimizi hayatlarının içindeyiz ve insan olmak galiba "diğerkam" olmaktan geçiyor.

Hepinize güzel cümlelerle dolu,sıcacık bir Aralık diliyorum ❤️

No comments:

Post a Comment