31 August, 2014

Pazar yürüyüşü:Scadbury ParkGeçenlerde çok sevdiğimiz birisi önerdi bize burayı,çevremizdeki herkes yürüyüş için yeni yerler keşfetmeyi sevdiğimizi biliyor.Herkesten bir yer öğreniyoruz.


Küçük,bahçeye hemen çıkılmayan bir evde yaşadığım için müteşekkirim çoğu zaman,her ne kadar bahçeye mutfaktan çıkmayı istediğim bir evin hayali ile yaşasamda,bu evde yaşamak bizi Fred için yürüyüşe zorluyor ki,bu kalbimize ve ruhumuza gayet iyi geliyor❤️


Arabaya atla,yarım saatte bu ormandasın,kuşlar cıvıl cıvıl,yapraklar hışır hışır.Neden bu şehri bu kadar seviyorsun diyorlar,nasıl sevilmez ki.Hem şehir,hem köy,hem kasaba burası. Karşıma çıkan kimi yer,burnuma gelen kimi koku bana köyümüzü,çocukluğumu hatırlatıyor.Küçücük bebelerle yürüyenler,bastonla yürüyenler,konuşkan köpek sahipleri.Her adımda pozitiflik doluyor insan.
Üst 3 kare favorim,hele Fred'li olan.


Periler yolumuza toz serpmiş,bize takip etmek düşer;)


Böğürtlen yiye yiye tamamladık London Loop'u takip ederek,Sidcup Bypass'dan çıktık,yol kenarından arabaya ulaştık.
Hayran olmamak elde değil...Fotoğraflarla oynamadım,doğal halini gösterebileyim diye.Bu salıncak çok alçaktı,tahtaya oturmak için de pek yüksek benim kısa boyum için.


Arada at kişnemeleri,horoz sesleri duyuluyor.Atlara yaklaşmadık çünkü çitli özel bölgedelerdi.
Yere yakın boyum,yere yakın salıncakta bu kadar sallanabildi ama gözümü açıp da gökyüzüne baktığımda gördüğüm her zamanki gibi beni mest etti❤️


Harita bence çok beceriksizdi,nerde olduğumuzu gösteren bir nokta yoktu,şu an burdasınız diyen.Yine de bulduk yolumuzu.

Her zamanki gibi #yuruyelimguzelleselim diyorum,her fırsatta.Hayat doğayla iç içe olunca daha güzel.Güle güle Ağustos,güle güle  hoş gel canım Eylül'üm❤️❤️❤️

2 comments:

  1. Keşke bizim ülkemizde de şehre yakın böyle doğal güzelliğine dokunulmamış alanlarımız olsaydı. Harikaymış gerçekten tatlım.

    ReplyDelete
  2. Keske Yesim'cim.Sanirim IStanbul disinda daha kolay yesile yakin olmak.IStanbul artik Benii boguyor ucaktan iner inmez.

    ReplyDelete